SuperDry Sport – Liner Bomber Jacket – Jet Black
Bomber Liner jakken er inspireret af den klassiske jakkestil men har fået et design-mæssigt twist af skarpe syninger og er mega behagelig at have på,
Bomber Liner jakken er inspireret af den klassiske jakkestil men har fået et design-mæssigt twist af skarpe syninger og er mega behagelig at have på,
Bomber Liner jakken er inspireret af den klassiske jakkestil men har fået et design-mæssigt twist af skarpe syninger og er mega behagelig at have på, bemærk at den ikke egner sig som decideret vinterjakke, men som en genial overgangsjakke og/eller oplagt til de små ture i dagligdagen.
Jakkens stil er i Relaxed pasform, men er efter vores mening dog syet lidt tæt og er du ikke helt trimmet er det værd at tage den et nummer op i størrelse, det kan den sagtens bære uden at være klodset.
du får en stærk lynlås med læderstrop, let forring af 100% genbrugt materiale lavet af bl. andet ca. 20 genanvendte flasker. dertil ribbede manchetter, klassik krave og to sidelommer.
Skallen er 100% Forring er af 100% genanvendt polyester-materiale og Nylon ribbede manchetter m.m. er 97% polyester og 3% Elastane.
Maskinvask anbefales ved 30 gr.